Yapısal Ahşap Özellikleri

akasya-wood-house-45

Lamine edilerek geliştirilmiş taşıyıcı yapısal ahşaplar, kendi doğasından çok daha güçlü olarak yapılarda yeniden hayata bağlanır. Ağır yüklerin ve büyük açıklıkların bulunduğu yapılar için mükemmel özellikler sergiler. Sağlamlığı, dayanıklılığı ve estetik kazanımları birlikte sunan, çok zarif bir ahşap yapı elemanıdır.

Tercih sebebi de oluşturan doğal ahşap yapısı sayesinde, ek bir kaplama maliyeti getirmeden, kendi başına mimari ve görsel olarak üstün özelliklere sahiptir. Taşıyıcı özelliği, mekanik direnci çok yüksek olan lamine edilmiş ahşaplar, özgül ağırlığının da hafif olması nedeniyle beton ve çelik yerine tercih sebebi oluşturmaktadır.

Lamine ahşaplar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kiriş, kolon, makas, kemer v.b. olarak üretilen lamine ahşaplar, taşıyıcı özellik isteyen konut, inşaat, endüstri, spor tesisi, kapalı yüzme havuzu, köprü ve yol yapılarında, bir yaşam süresinden çok daha fazla dayanımla ve güvenle kullanılabilmektedir.

Lamine ahşaplar, yoğun ve homojen yapısından dolayı olarak diğer malzemelere oranla yangına karşı daha dayanıklı, deprem güvenliği de daha yüksektir. Lamine ahşap üretiminin her aşamasında, yüksek bilgi, eğitimli teknik personel ve son teknolojilere sahip olan ahşap, lamine ahşap üretimlerini kendi fabrikasında gerçekleştirmekte, Akasya markası ile müşterilerine sunmaktadır.

Akasya, “fingerjoint” ve “lamine” işlemi gibi özel üretim teknikleri ile 3,3 metre yükseklikte ve 45 metre uzunluğa kadar yekpare olarak yapısal ahşaplar üretmektedir.

Standart düz lamine kirişlerin yanı sıra, güçlü ar-ge kadrosuyla eğrisel formlarda da üretilen lamine kirişler, projelerle yeniden hayat bulmaktadır.

Yapısal Ahşap Özellikleri için bizler ile irtibata geçebilir ev projeniz için size en uygun proje hakkında görüşelim. Akasya Ahşap olarak “Ahşap Ev” Projeleri için kalifiye ve tecrübeli çalışanlarımız ile siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Hemen Bize Ulaşın !

Write a Reply or Comment